Üdvözlünk a Piatnik hivatalos magyarországi weboldalán!  

  • Rólunk
  • Letöltések
  • Fejlesztőknek
  • Hírek
  • Piatnik Klub
  • Kapcsolat
  • Üdvözlünk a Piatnik hivatalos magyarországi weboldalán!

     

    Hírek

    Hogyan válasszunk társasjátékot gyermekeinknek?

    Piatnik
    2019.05.20 00:00
    Hogyan válasszunk társasjátékot gyermekeinknek?
    Napjainkban rengeteg izgalmas és népszerű társasjáték érhető el, így felmerülhet a kérdés, hogy mi alapján válasszunk társasjátékot, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni? Erre adunk választ blogcikkünkben!

    Napjainkban, amikor hódítanak a különböző digitális eszközök, a gyermekeinkkel való foglalkozás során nem szabad elhanyagolni a hagyományos játékokat. A társasjáték hozzájárul a gyerekek kiegyensúlyozott fejlődéséhez, segítik a világ megismerését, valamint általa a gyerekek megtanulják, hogyan kell minőségi időt teremteni.

    Rengeteg izgalmas és népszerű társasjáték érhető el, mint stratégiai játék, családi játék, logikai játék vagy épp ügyességi társasjáték. Ebből kifolyólag felmerülhet a kérdés, mi alapján válasszunk társasjátékot, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?

    Először is érdemes végiggondolni az alábbi kérdéseket:

    • Hány évesek a gyerekek?
      A gyermekek életkora és fejlettségi szintje alapjában meghatározza, hogy milyen típusú társasjáték kategóriák közül választhatunk. Kisgyermekekkel (3-4 év között) érdemes memóriajátékokkal játszani, kisiskolásokkal érdemes logikai társasokat kipróbálni, nagyobb gyerekekkel pedig akár már a különböző stratégiai és party játékokkal is játszhatunk. Ehhez fontos, hogy olvassuk el a korajánlást a társasjáték dobozán.
    • Mennyi időt szánunk a játékra?
      Vegyük figyelembe, hogy gyermekeink mennyi ideig tudnak koncentrálni. Egyes társasjátékok rövid, 20-30 perces játékidővel rendelkeznek, ugyanakkor az összetettebb játékok küzdelmei akár órákig is eltarthatnak. Így a választás során érdemes a játékidőt is mérlegelni.
    • Hányan fogunk játszani?
      Ez esetben fontos, hogy tudjuk minimum hányan fogunk társasjátékozni, valamint milyen alkalomból szeretnénk játszani. Hétvégi családi összejövetelre keresünk társasjátékot, vagy éppen az iskolára szeretnénk felkészíteni a gyerekeket a játék által?

    Milyen társasjátékokat ajánlunk a gyerekek életkorához mérten?

    A legkisebbeknektársasjáték

    A különböző Memo&Domino memóriajátékok remekül fejlesztik a kisebbek megfigyelőkészségét, valamint emlékezőképességüket. A kedvenc mesei szereplőihez, játékaihoz vagy állataihoz kapcsolódó kártyák garantált szórakozást nyújtanak.

    Tovább a játékhoz!

    Óvódásoknak, iskolába készülőknekRummikub Junior

    A Rummikub Junior a szülők segítségével játszva fejleszti a gyerekek kognitív képességét. A gyerekek megismerik a számok alakját, a kisebb-nagyobb fogalmát, valamint számsorozatok és számcsoportok kialakítását. Így ez a társasjáték remekül felkészíti a kisebbeket az első iskolás évekre.

    Tovább a játékhoz!

    IskolásoknakCatan Junior

    A gyerekek már 6 éves kortól játszhatnak a Catan Junior játékkal, mely a népszerű a Catan Telepesei társasjáték gyerekeknek kidolgozott változata. A játékban a gyerekek kalózhajókkal átkelnek a tengeren egy lakatlan szigetre, ahol a kalóztanyák építéséhez szükségük lesz néhány erőforrás összegyűjtésére.

    Tovább a játékhoz!

    Az egész családnakCamel Up 2.0

    A Camel Up 2.0 egy nagyon könnyen tanulható társasjáték. Remek választás iskoláskorú gyerekeknek, ugyanis már 8 éves kortól játszható. A társasjáték új kiadásában a tevefuttatás még izgalmasabb és látványosabb lett! A játék során a szerencse mellett rendkívül fontos a logikus gondolkodás, ráadásul felnőtt szemmel is igazán szórakoztató a színes tevetornyok versengése. Garantált szórakozást nyújt az egész családnak.

    Tovább a játékhoz!

    Kattints, és tekintsd meg a Piatnik széles társasjátékok kínálatát! MEGNÉZEM A TÁRSASJÁTÉKOKAT

    További érdekes tartalmakért kövesd Instagram oldalunkat: PIATNIK INSTAGRAM

    Kövesd Facebook oldalunkat, ahol további hasznos információkat találsz: PIATNIK FACEBOOK

    Amennyiben tetszett a cikk, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy biztosan értesülj újonnan megjelenő híreinkről, játékainkról: PIATNIK HÍRLEVÉL