Üdvözlünk a Piatnik hivatalos magyarországi weboldalán!  

  • Rólunk
  • Letöltések
  • Fejlesztőknek
  • Hírek
  • Piatnik Klub
  • Kapcsolat
  • Üdvözlünk a Piatnik hivatalos magyarországi weboldalán!

     

    Hírek

    A társasjátékok fejlesztő hatásai

    Piatnik
    2019.01.15 00:00
    A társasjátékok fejlesztő hatásai
    A társasjátékok a közös élmények, a szórakozás és a gyerekekkel töltött minőségi idő mellett számos lehetőséget kínálnak a gyermekek kognitív funkcióinak és képességeinek fejlesztésére.

    A társasjátékok amellett, hogy szórakoztatóak és remek programot biztosítanak az egész családnak, komoly fejlesztői, tapasztalatszerzési és tanulási lehetőséget nyújtanak a gyerekek számára. Blogcikkünkben összeszedtük a társasjátékok legfőbb pozitív hatásait.

    Kitartás és odafigyelés

    A társasjátékok lehetőséget biztosítanak a gyerekeknek arra, hogy felfedezzenek új dolgokat és adott esetben, egy vesztes játék esetén kudarcot valljanak. Azok a gyerekek, akik többször is nekiállnak egy-egy vereség után a játéknak megtanulják, hogy ne adják fel azt, amit elkezdtek. Mindez pedig lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek elsajátítsák a kemény munka, a kitartás és az alkalmazkodás képességét. Továbbá a játék során a gyerekek megtanulnak tudatosan egy dologra koncentrálni, összpontosítani, ezáltal figyelme stabilabbá válik.

    Tervezés

    A társasjátékok abban is segítik a gyerekeket, hogy megtanuljanak tervezni és előre gondolkodni.  Az iskolában már hangsúlyos szerepet kap a logikus gondolkodás fejlesztése, ugyanakkor egyszerűbb, ha már az iskola előtt megismerkednek a gyermekek a logikus döntéshozatallal. Erre remek lehetőséget kínálnak a különböző logikai és stratégiai társasjátékok, mivel az ilyen típusú játékok esetében a játékosoknak előre kell tervezni a lépéseiket és fontos, hogy stratégiát alkossanak. Mindez pedig elősegíti a gyermekek folyamatokban való, logikus gondolkodását.

    Készségfejlesztés

    A társasjátékok során játszva fejlődik a gyermekek koncentrációs, helyzet-felismerési, és problémamegoldó készsége. Továbbá a társasjátékok hozzájárulnak a kreativitás fejlesztéséhez is, hiszen egyes játékok esetében a képzelet és fantázia nagy jelentőséggel bír. Ennek köszönhetően hosszú távon a játékok képesek elősegíteni az írás, olvasás és számolás elsajátítását.

    A társasjátékok a közös élmények, a szórakozás és a gyerekekkel töltött minőségi idő mellett, számos lehetőséget kínálnak a gyermekek kognitív funkcióinak és képességeinek fejlesztésére.  

     

    Kattints, és tekintsd meg a Piatnik társasjátékok teljes kínálatát! Megnézem a társasjátékok teljes kínálatát

    További érdekes tartalmakért kövesd Instagram oldalunkat: Piatnik Instagram

    Kövesd Facebook oldalunkat, ahol további hasznos információkat találsz: Piatnik Facebook

    Amennyiben tetszett a cikk, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy biztosan értesülj újonnan megjelenő híreinkről, játékainkról: Piatnik Hírlevél