4 érv a társasjátékozás mellett
Köztudott, hogy a társasjátékok a szórakozás és játék adta élmény, siker mellett számos készségünket fejlesztik. A különböző játékok együtt töltött minőségi időt, nevetést és élményt rejtenek magukban, ugyanakkor a társasoknak ezen felül is sok pozitív hatása van.
Íme 4 meggyőző érv, hogy miért társasjátékozzunk a mindennapokban:
1. Korosztálytól függetlenül remek kikapcsolódást nyújt
Legyen szó egy ünnepi családi összejövetelről vagy egy laza, barátokkal együtt töltött estéről a társasjátékok üdítő programot kínálnak. Napjainkban számos társasjáték közül választhatunk, legyen szó komolyabb stratégiai játékról, kisebbekkel is játszható családi játékokról vagy vicces parti játékokról. A társasosk kizökkentenek a szürke hétköznapok világából, számos izgalmat és csatát tartogat, arról nem is beszélve, hogy szuperül összekovácsolja a csapatot.
2. A szórakozás mellett együttműködésre tanít
A másokkal való együttműködés életünk fontos része, legyen szó az iskolai feladatokról, a sportról, vagy a munkahelyen való boldogulásról. A kooperatív társasjátékok ennek a fejlesztését támogatják, mivel a játék során nem egymást kell legyőznünk, hanem egy közös cél elérése érdekében csapatként kell együttműködnünk és összefognunk. A közös siker öröme, vagy az, ahogy a kudarcokon osztozunk, fontos tanulságokkal szolgálhat.
3. Érdemes a Z generáció tagjaival megismertetni a társasjátékok izgalmait
A kétezres évek után született gyerekeket - a technológia folyamatos fejlődésének és a digitális lehetőségeknek köszönhetően - már aligha köti le a társasjáték. Ők már oktostelefonon, tableten és x-box játékokon élik ki kreativitásukat. Ugyanakkor fontos velük megismertetni a hagyományos kikapcsolódási lehetőségeket, amik a valóságban, s nem a virtuális térben történnek. Így közvetlen interakciót, személyes kapcsolatot alakíthatnak ki a játékosokkal, amely hozzájárul szociális fejlődésükhöz. Az egyes társasjátékok okozta kalandokról és izgalmas percekről nem is beszélve.
4. Kisebb gyerekeknél nagyban hozzájárul a készségek fejlesztéséhez
A társasjátékok során játszva fejlődik a gyermekek koncentrációs, helyzet-felismerési, és problémamegoldó készsége. Továbbá a társasjátékok hozzájárulnak a kreativitás és kommunikáció fejlesztéséhez is, hiszen egyes játékok esetében a képzelet és fantázia nagy jelentőséggel bír. Ennek köszönhetően hosszú távon a játékok képesek elősegíteni az írás, olvasás és számolás elsajátítását. Sőt a türelem csillapításában is kifejezetten hasznosak lehetnek a különböző társasjátékok.
Ha egyszer belevágunk a társasozásba, könnyen észrevehetjük, hogy a társasjátékok nem csak remek kikapcsolódási lehetőséget kínálnak, de a játék közben szerzett készségeket és tanulságokat a mindennapi életben is kamatoztathatjuk kortól függetlenül.
Tekintsd meg a Piatnik újdonságok teljes kínálatát: MEGNÉZEM AZ ÚJ TÁRSASJÁTÉKOKAT
További érdekes tartalmakért kövesd Instagram oldalunkat: PIATNIK INSTAGRAM
Kövesd Facebook oldalunkat, ahol további hasznos információkat találsz: PIATNIK FACEBOOK
Amennyiben tetszett a cikk, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy biztosan értesülj újonnan megjelenő híreinkről, játékainkról: PIATNIK HÍRLEVÉL